Büyü Sihir Nazar ve Sağlık Eğer bir kimse, bir başkasının kendisine zarar verecek gücü olduğuna kuvvetle inanırsa, gerçekten hastalanabilir. Kendisine büyü yapıldığına ya da nazar değdiğine inanan biri, aslında kendi korkularının esiri olmuştur.
Çoğu zaman, bir büyücünün etkisi, diğer insanların onun güçlü olduğuna inandırmalarından kaynaklanır. Bu yüzden: Büyücünün etkisine maruz kalmak zorunda değilsiniz. Aynı zamanda, büyü yöntemleriyle birisi iyileşiyorsa, bununla birlikte kişide uykusuzluk, kabuslar veya psikolojik sorunlarıda beraberinde getirebilir. Bazı insanlar alışılmadık ya da korkutucu hastalıklara (cinsel organlarda görülen tümörler ya da karaciğer sirozu, gibi, ) yakalandığında büyülenmiş olduğunu düşünür. Bu tür hastalıkların büyü ya da sihirle bir ilgisi yoktur. Bunların nedeni fizikseldir.
Büyüyü yok edecekleri iddiasında olan falcılar ve üfürükçüler için paranızı boşa harcamayın. Sorunlarınıza çözüm bulamadığı için de büyücülere kin duymayın. Ciddi olarak hastaysanız, tıbbi yardım isteyin.