Fibrositis Tutulma ile birlikte genel (yaygın) ağrı, Genel yorgunluk hali, sıklıkla uykusuzluk nedeniyle artan yorgunluk, Başağrıları ve adalelerde hafif bir sızlama ve karıncalanma duygusu.Fibrosit, mafsal ve adalelerde ağrı ve tutulma yapan bir hastalıktır. Adı ana belirtiyi sözlük anlamıyla gösterir - vücudun fibröz bağ dokularının iltihabı ("it" eki iltihap anlamına gelir).
Rahatsızlık, bir türlü iyileşmeyen bir gribin belirtilerine benzer. Fakat ateş yoktur. Kas romatizmasının rahatsız-lığı sürekli olma eğilimindedir yalnız değişen derecelerde olur. Tutulma genellikle hareketsizlikte kötüye gider, hareketle hafifler. Hafif ve tedirgin edici rahatsızlıklar olan belirtiler büyük ihtimalle yıllarca sürebilir.
Ağrı, adalelerde ve adalelerin bağlarla kemiklere bağlandığı noktalarda hissedilir. Sık rastlanan hassas noktalar, dirseğin ön tarafı ve kalçadır ve omuzun arkası, boyunun alt kısmı ve omurgalar boyunca görülür. Ağrı veya acı, adale yorgunluğu veya gerginliğinden meydana gelebilir ve hareketle artabilir.Fibrosit yerine kullanılan diğer terimler fibromiyalji ve fibromiyosittir. Herkesin bu hastalığa tutulabilmesine rağmen erkeklerden çok kadınlar ve genellikle orta yaşta tutulurlar.