Aşırı nefes darlığı ve zayıflık Bilinç kaybı, istemsiz, tuhaf hareketler. Kalbiniz sağ atriumda (kulakçık) bulunan ve sinüs nodulu denilen yerden çıkan elektriksel impulslarla kontrol edilir. Bu kalp pili gibi çalışan hücreler her 2 atriuma giden elektriksel impulsiardır. Bu impulslar sayesinde atriurnların duvarı kasılır.İlk günden birdenbire yoğun faaliyete geçmemek gerekir. Kalp durumunuzu kaydetme, egzersizlere başlamada size yardımcı olur. Eğer kalp krizinden önce sedanter (hareketsiz) bir yaşamınız varsa egzersiz programını dikkatli bir şekilde uygulamanız gerekir.
Eğer hâlâ hastanede iseniz fizyoterapisitler size yapmanız gereken hareketler konusunda yardımcı olabilirler ve bu şekilde kalp ve vücut sağlığınızı tekrar kazanabilirsiniz. Fizyoterapist size başlangıçtaki safhada yapacağınız egzersizleri öğretir, iyileşme devresi boyunca program ilerler. Ayrıca iş ve uğraşı (occupational) terapisti de hastaneden çıktıktan sonra size bir ev programı önerebilir.
Hayat tarzınıza ve şartlarınıza uygun egzersizlerin planlanmasında ve saptanmasında fizyoterapisitlerden yardım isteyebilirsiniz. Kalp problemi olan çoğu kimse için ayakta tedavi ile ilgili egzersizler oldukça uygun olabilir.